Description
nice
nice
| Skład | 100% combed compact cotton |
|---|---|
| Gramatura | 230 g/m2 |
| Szerokość | 1,55 m |
| Wydajność | 2,7 rm/kg |
| Kolory magazynowe | white, ecru, light pink, light blue |
| Główne zastosowania | children's clothing, women's clothing, occasional clothing |
| Minimalne zamówienie | 1 kg (around 3 rm) |
| Composition | 100% combed compact cotton |
| Weight | 460 g/m2 |
| Width | 40-42 cm |
| Running meters | around 40 pieces from 1 kg |
| Stock colours | white, red, navy blue, black |
| Mainly used for | t-shirts, capsule clothing, workwear |
| Minimum order | 1 kg (around 40 pcs) |
| Composition | 60% viscose + 35% polyamide + 5% elastane |
| Weight | 290 - 300 g/m2 |
| Width | 1,60 m |
| Running meters | 2,1 rm/kg |
| Stock colours | white, ecru, mustard, khaki, sea wave, brown, mahogany, gothic green, anthracite, wine, cobalt, navy blue, black |
| Mainly used for | women's clothing (dresses, pants, jackets), employee clothing |
| Minimum order | 1 kg (around 2 rm) |
| Composition | 92% combed compact cotton + 8% elastane |
| Weight | 180 - 190 g/m2 |
| Width | 1,70 m |
| Running meters | 3,2 rm/kg |
| Stock colours | white, milk, dove grey, quartz pink, jeans, khaki, malaga, brick, fuchsia, red, burgundy, dark sea, cobalt, navy blue, black, light grey melange |
| Mainly used for | women's clothing (blouses, dresses, skirts), children's clothing, underwear, nightwear, hats |
| Minimum order | 1 kg (around 3,5 rm) |
| Composition | 90% combed compact cotton + 10% poliester |
| Weight | 290 - 300 g/m2 |
| Width | 1,0 m x 2 (tubular/sleeve) |
| Running meters | 1,6 mb/kg |
| Stock colours | dusty pink, khaki, black |
| Mainly used for | sportswear, children's clothing, workwear, promotional clothing |
| Minimum order | 1 kg (around 2 rm) |
Reviews
There are no reviews yet.