Description
nice
nice
| Skład | 100% combed compact cotton |
|---|---|
| Gramatura | 230 g/m2 |
| Szerokość | 1,55 m |
| Wydajność | 2,7 rm/kg |
| Kolory magazynowe | white, ecru, light pink, light blue |
| Główne zastosowania | children's clothing, women's clothing, occasional clothing |
| Minimalne zamówienie | 1 kg (around 3 rm) |
| Composition | 100% combed compact cotton |
| Weight | 460 g/m2 |
| Width | 40-42 cm |
| Running meters | around 40 pieces from 1 kg |
| Stock colours | white, red, navy blue, black |
| Mainly used for | t-shirts, capsule clothing, workwear |
| Minimum order | 1 kg (around 40 pcs) |
| Composition | 90% combed compact cotton + 10% poliester |
| Weight | 290 - 300 g/m2 |
| Width | 1,0 m x 2 (tubular/sleeve) |
| Running meters | 1,6 mb/kg |
| Stock colours | dusty pink, khaki, black |
| Mainly used for | sportswear, children's clothing, workwear, promotional clothing |
| Minimum order | 1 kg (around 2 rm) |
| Composition | 100% combed compact cotton |
| Weight | 180 - 190 g/m2 |
| Width | 0,94 m x 2 (tubular/sleeve) |
| Running meters | 3,0 rm/kg |
| Stock colours | white, red, navy blue, black |
| Mainly used for | polo shirts, promotional clothing, workwear |
| Minimum order | 1 kg (around 3 rm) |
| Composition | 90% combed compact cotton + 10% poliester |
| Weight | 250 g/m2 |
| Width | 1,15 m x 2 (tubular/sleeve) |
| Running meters | 1,8 rm/kg |
| Stock colours | white, black |
| Mainly used for | sportswear, children's clothing, workwear, promotional clothing |
| Minimum order | 1 kg (around 2 rm) |
Reviews
There are no reviews yet.